• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

США посилює тиск на режим самопроголошеного президента Білорусі

Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США ухвалив резолюцію S.Res.345 щодо політичної ситуації в Білорусі, яка не визнає Лукашенка президентом республіки та закликає до посилення тиску на його режим, а також проведення нових виборів у країні

США посилює тиск на режим самопроголошеного президента Білорусі
США посилює тиск на режим самопроголошеного президента Білорусі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Голосування в комітеті відбулося 19 жовтня, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У документі, зокрема, наголошується, що Сенат США "надалі відмовляється визнавати Олександра Лукашенка законно обраним президентом Білорусі".

Крім того, резолюція засуджує переслідування учасників масових протестів, співробітників державних структур та журналістів, які не підтримують владу. При цьому в тексті міститься заклик до негайного й безумовного звільнення всіх політичних в’язнів у країні.

Документ закликає чинний уряд Білорусі виконувати взяті на себе зобов’язання в рамках ОБСЄ та провести "нові президентські й парламентські вибори" у відповідності до міжнародних демократичних стандартів.

Водночас, підкреслюється важливість підтримки білоруського народу з боку Литви, України й Польщі, в тому числі, розміщення на території цих країн політичних біженців з РБ.

Окремим пунктом засуджується дії режиму Лукашенка щодо експлуатації та використання мігрантів, яких він спрямовує на кордони з країнами ЄС, зокрема, Литви.

Крім того, сенатори закликають адміністрацію США й керівництво Європейського Союзу надалі вводити обмеження проти білоруського режиму.

Після голосування в профільному комітеті документ відправлений на розгляд верхньої палати Конгресу США.

Як писала "ДС", Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що умови утримання для політв'язнів в Білорусі "не гірші", ніж в США і Великобританії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua