• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Столтенберг назвав різницю між війною в Україні та в Газі

Війни в Україні та в секторі Гази мають суттєві відмінності

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі, де проходить засідання міністрів закордонних справ країн Альянсу, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми визнаємо, що ситуація в Газі та ситуація в Україні багато в чому різні, різні в багатьох відношеннях. Україна ніколи не становила загрози для Росії. Україна ніколи не нападала на Росію. Російське вторгнення в Україну було неспровокованим", — сказав він.

Він також підкреслив, що звичайно, Україна має право на самооборону від неспровокованого нападу, на підтримку територіальної цілісності, а також на підтримку права України на самооборону.

Столтенберг зазначив, що гуманітарне право має поважатися під час усіх конфліктів, і життя цивільних людей завжди має бути захищене.

"Право на самооборону закріплено в Статуті ООН, гуманітарне право застосовується в усіх конфліктах і ми продовжуємо підтримувати Україну, тому що йдеться про захист міжнародного права", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше Єнс Столтенберг заявив, що зараз на фронті в Україні тривають найзапекліші бої з початку повномасштабного вторгнення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua