• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Столтенберг пропонує створити фонд для України у $100 млрд

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував союзникам створити фонд для України на загальну суму $100 млрд протягом 5 років

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють поінформовані джерела, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Ініціатива запропонована в рамках пакету, який лідери альянсу мають підписати під час зустрічі у Вашингтоні в липні. Союзники все ще обговорюють пропозицію Столтенберга та механізми обліку.

Джерела припускають, що пропозиція, яка потребує схвалення 32 членами НАТО, може бути змінена до того, як лідери погодяться.

У рамках пакету НАТО також може взяти на себе оперативні обов’язки очолюваної США Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". Під керівництвом верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО генерала Кріса Каволі такий крок міг би захистити структуру від будь-яких політичних змін, які можуть виникнути після президентських виборів в США у листопаді.

Якщо союзники підтримають пропозицію Столтенберга, крок НАТО щодо більш активної ролі в допомозі Україні означатиме зміну парадигми для Північноатлантичного альянсу, який раніше дистанціювався від цих зусиль, щоб уникнути потенційного втягування у більш широку війну з Росією. 

Проте інституціоналізація підтримки НАТО може свідчити про їхню прихильність Україні в довгостроковій перспективі в той час, коли президент Росії Володимир Путін робить ставку на те, що зможе політично пережити союзників Києва як мінімум до саміту у Вашингтоні.

Обговорення відбуваються під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі 3-4 квітня, щоб відзначити 75-ту річницю альянсу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua