• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Столтенберг відкинув претензії Росії на "сфери впливу"

Позиція про те, що у впливових держав можуть бути сфери впливу, є неприйнятною

Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання ЗМІ про "російську сферу впливу", передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Саме запитання відсилає до того, що є неприйнятним — що у Росії є "сфера впливу"(…), що Росія може контролювати, що мають або не мають робити її сусіди. Ми не хочемо повертатися до такого світу — де великі геополітичні гравці можуть встановлювати обмеження, що мають робити суверенні незалежні держави", — заявив Столтенберг.

Він нагадав, що і його країна, Норвегія, є малою країною і має спільний кордон із Росією, і що він дуже радий, що свого часу не вважалося, що Росія має право вирішувати, що робити і чого не робити Норвегії.

"Те ж саме — з Україною. Україна є незалежною суверенною країною з міжнародно визнаними кордонами… Ідея про те, що підтримка суверенної країни з боку НАТО це "провокація" — це просто неправильно. Це неповага до суверенітету і прагнень українського народу. Це каже більше про Росію, ніж про НАТО", — сказав генсек Альянсу.

"НАТО — це оборонний альянс. НАТО не є загрозою ні для кого. Але НАТО поважає рішення країн — як країн Балтії, Польщі, коли вона вирішила приєднатися до Альянсу, і поважає рішення України, яка прагне до членства в НАТО. Ми заявили, що Україна стане країною-членом, але, звісно, 30 країн-членів повинні будуть вирішити, чи Україна готова до членства", — зазначив Столтенберг.

"Лише Україна і 30 союзників НАТО мають вирішувати, коли Україна буде готова приєднатися до Альянсу. У Росії немає права вето у цьому питанні, і немає права встановлювати "сфери впливу" і намагатись контролювати своїх сусідів", — підкреслив генсек.

Як повідомляла "ДС", генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс продовжить активно сприяти створенню військових можливостей України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua