• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Стратегічний інтерес США: Нуланд запевнила у повній підтримці України

Складний процес виведення американських сил з Афганістану та забезпечення евакуації людей з цієї країни жодним чином не впливає на стратегічний інтерес Сполучених Штатів до України, а також на поглиблення двосторонньої взаємодії

Вікторія Нуланд
Вікторія Нуланд / AFP/Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд під час онлайн-виступу на форумі YES, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Ви питаєте, чи означає наш вихід з Афганістану те, що ми більше не дбаємо про наш стратегічний інтерес до України? Я думаю, що немає кращого прикладу нашої незмінної прихильності суверенітету, територіальній цілісності, незалежності та європейським прагненням України, ніж недавній саміт, який ми провели між президентами Байденом і Зеленським", — зазначила Нуланд.

Вона наголосила, що зустріч голів держав відбулася буквально на наступний день після завершення операції з масштабної евакуації з Афганістану. Причому візит української делегації до столиці США мав дуже насичений порядок денний, який охоплював не лише зустріч президентів в Овальному кабінеті.

У звʼязку з цим Нуланд нагадала про домовленості щодо поглиблення взаємодії на рівні голів оборонних відомств, у тому числі у сфері кібербезпеки, протистояння російській агресії, а також підтримки України в інших напрямках.

Заступник держсекретаря США підтвердила, що українське питання завжди залишалося на порядку денному міжнародної політики адміністрації Байдена, в тому числі під час контактів із РФ.

"Україна фігурувала постійно — як в особистому спілкуванні лідерів, так і в більш широкому форматі", — наголосила Нуланд.

Вона нагадала: і президент Байден, і його адміністрація заявляли публічно, що США постійно посилали президенту Путіну чіткий сигнал на підтримку України і про готовність підтримувати її оборонні потреби.

Нагадаємо, 1 вересня відбулася зустріч українського лідера Володимира Зеленського та його американського колеги Джо Байдена, яка тривала близько двох годин. Зокрема, Україна і США планували підписати меморандум про економічну співпрацю, який передбачає надання американської допомоги у розмірі 3 млрд доларів.

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський заявив, що задоволений зустріччю з главою Білого дому Джо Байденом, однак він не впевнений, що між ними виникла "хімія".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua