• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Суд у Білорусі ліквідував ПЕН-центр, очолюваний Нобелівською лауреаткою Алексієвич

Верховний суд Білорусі за позовом влади ліквідував Білоруський ПЕН-центр, очолюваний Нобелівською лауреаткою Світланою Алексієвич

Світлана Алексієвич
Світлана Алексієвич
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні ПЕН-центру в Telegram, передає "ДС".

"За підсумками другого судового засідання у справі організації "Білоруський ПЕН-центр" ліквідовано", — йдеться в повідомленні.

У Центрі назвали це свідченням існування політичного замовлення зверху для "очищення" громадянського сектора.

ПЕН-центр (частина ПЕН-клубу; Poets, Playwrights, Essayists and Novelists) — це міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Вона створена з метою сприяння дружбі і інтелектуальній співпраці письменників усього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких саджають до в'язниці, а часом і вбивають за їхні погляди. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

Нагадаємо, 9 вересня 2020 року в Білорусі в квартиру Нобелівського лауреата, члена Координаційної ради білоруської опозиції Світлани Алексієвич намагалися увірватися невідомі.

Крім того, Алексієвич викликали на допит до Слідчого комітету.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua