• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Судили як неповнолітню: у Німеччині ухвалили вирок колишній секретарці концтабору

У Німеччині окружний суд Ітцего засудив екссекретарку нацистського концтабору Штутгоф Ірмгард Фурхнер до двох років позбавлення волі умовно

Суд у Німеччині
У Німеччині ухвалили вирок колишній секретарці концтабору / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС".

Стосовно 98-річної Фурхнер застосували кримінальне право щодо неповнолітніх, бо на момент скоєння злочину їй було 18 років. Суд задовольнив вимогу прокурора, хоча захист просив виправдати жінку.

"Щодо підсудної, якій 98 років, суд ухвалив вирок про причетність до кількох тисяч убивств. Державне кримінальне законодавство не може зробити більше", – пояснив адвокат Ганс-Юрген Ферстер, який представляв інтереси чотирьох колишніх в'язнів Штутгофа.

Жінку обвинувачували у співучасті в убивстві в’язнів у 11 387 справах. З червня 1943 року по квітень 1945-го вона працювала цивільним службовцем у комендатурі Штутгофа, займалася документообігом, і, як зазначається у вироку, таким чином сприяла систематичному вбивству в’язнів.

На початку листопада двоє суддів районного суду відвідали колишній концентраційний табір під Гданськом. Голові кримінального суду Домініку Гросу показали будівлю колишнього штабу та пояснили, які частини табору Фурхнер могла бачити зі свого робочого місця.

Процес розпочався 30 вересня 2021 року. У перший же день суду Фурхнер зникла з будинку для літніх, в якому мешкала останні роки. За кілька годин поліція знайшла її у Гамбурзі та повернула.

Під час судового засідання вдалося заслухати 8 із 31 співпозивача як свідків, переважно через відеозв’язок із США, Ізраїлем, Литвою і Польщею. Найважливішим свідком став експерт-історик Штефан Хердлер.

Підсудна порушила мовчанку лише в самому кінці процесу. "Я шкодую про все, що сталося. Шкодую, що була тоді в Штутгофі. Це все, що я можу сказати", — сказала вона.

Як писала "ДС", група з 90 українських суддів пройде підготовку від Великої Британії для проведення судових процесів щодо воєнних злочинів російських військовихю

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua