• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Сина Каддафі збираються заарештувати за зв'язок з російським найманцями, що здійснювали військові злочини в Лівії

Син колишнього диктатора Лівії Саїф аль-Іслам Каддафі був пов'язаний з російськими найманцями з ПВК "Вагнера і військовими злочинами, які були вчинені на території країни

Реклама на dsnews.ua

Прокуратура Лівії видала ордер на арешт Каддафі, інформує "ДС" з посиланням на ВВС.

Розслідування Всесвітньої служби Бі-бі-сі виявило звʼязок між діяльністю угруповання Вагнера в Лівії і військовими злочинами, скоєними проти лівійських громадян.

Російські бойовики вперше зʼявилися в Лівії в 2019 році, коли вони приєдналися до сил повстанського генерала Халіфи Хафтара для нападу на уряд в столиці Тріполі, який підтримувала ООН. Конфлікт завершився припиненням вогню в жовтні 2020 року.

Ордер на арешт сина лідера Лівії був виданий ще 5 серпня, проте його оприлюднили лише після того, як BBC передало в ефір своє розслідування.

Нагадаємо, 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнеровцев" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом зʼявилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними ряду ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак. Своєю чергою, президент Зеленський назвав інформацію про "крота" і зриві спецоперації "маренням".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua