• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Таліби заявили про захоплення бунтівної провінції Панджшер

Ісламістський рух "Талібан" оголосив про перемогу в провінції Панджшер, розташованій на північному сході Афганістану. Це був останній регіон, який залишався поза владою талібів.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник "Талібану" Забіхулла Муджахід, інформує "ДС".

"Панджшер, останній притулок втікача-ворога, захоплений", — цитує його слова BBC.

На фотографіях в соціальних мережах були зображені члени "Талібану", які стоять перед воротами резиденції губернатора провінції Панджшер після декількох днів боїв з Фронтом національного опору Афганістану (NRFA), яким командує лідер Панджшер Ахмад Масуд.

Бійці Опору, однак, заявили, що вони як і раніше були присутні "на всіх стратегічних позиціях" і "продовжують боротися". Прессекретар NRF Алі Майсам заявив, що він "відкидає заяви талібів" і що "Талібан" не захопив Панджшер", пише Reuters.

Довідка. Панджшерська долина відома тим, що витримувала атаки як радянських військ у 1980-х роках, так і талібів під час їхнього попереднього правління у 1990-х роках. Це був головний пункт бійців опору Північного Альянсу, які скинули талібів за підтримки США у 2001 році після атак на Сполучені Штати 11 вересня. Тут проживають мешканці, які говорять на фарсі, етнічно відмінні від переважно пуштунів-талібів. Більшість населення регіону — таджики.

Нагадаємо, керівництво ісламістського руху "Талібан" заявило, що Організація Об'єднаних Націй пообіцяла надавати Афганістану гуманітарну допомогу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua