• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В "Талібані" заявили, що чекають на допомогу ООН

Керівництво ісламістського руху "Талібан" заявило, що Організація Об'єднаних Націй пообіцяла надавати Афганістану гуманітарну допомогу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

З відповідною заявою виступив представник "Талібану" Сухайл Шахін, інформує "ДС".

Він повідомив, що вищі посадові особи "Талібану", зокрема мулла Абдул Гані Барадар, зустрілися 5 вересня в Кабулі із заступником генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартіном Гріффітсом, який пообіцяв продовжувати надавати допомогу афганському народові.

Наразі Афганістан стикається з потенційно катастрофічною гуманітарною кризою, спричиненою сильною посухою та обваленням економіки, пише Reuters.

Шахін сказав, що "Талібан" запевнив делегацію ООН у "співпраці та забезпеченні необхідними зручностями".

Після того, як таліби взяли під контроль практично усю територію Афганістану, країна опинилася в кризі через різке припинення іноземної допомоги. Очікується, що ООН скличе на 13 вересня у Женеві конференцію з міжнародної допомоги, щоб допомогти запобігти гуманітарній катастрофі в Афганістані.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул. Наступ бойовиків посилився влітку, коли війська США і НАТО почали завершувати вивід військ з Афганістану. 15 серпня речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам. Пізніше таліби оголосили повну амністію в країні, при цьому вони активізували пошук людей, які, на їхню думку, співпрацювали із силами НАТО або з попереднім урядом.

26 серпня поблизу аеропорту в Кабулі сталася низка потужних вибухів. Це відбулося за кілька годин після того, як уряди кількох західних держав попередили своїх громадян про загрозу нападу з боку терористичного угруповання "Ісламська держава". Загалом за день у Кабулі нарахували близько семи вибухів, загинуло приблизно 200 осіб, у тому числі й 13 американських військових.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua