• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Телескоп Hubble сфотографував "надзвичайно цікаве" скупчення зірок (ФОТО)

Космічний телескоп Hubble сфотографував унікальне скупчення зірок, яке розташоване близько до Землі

Телескоп Hubble.
Телескоп Hubble. Фото Facebook/Hubble Space Telescop
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні проєкту "Космічний телескоп телескоп Hubble", передає "ДС".

Телескоп сфотографував кульове скупчення "Ліллер 1", що знаходиться у 30 000 світлових років від Землі.

"Приглушені червоні тони кулястого скупчення "Ліллер 1" частково затьмарені щільним розсипом пронизливо-блакитних зірок на нашому останньому "зображенні тижня". Насправді, завдяки широкопольній камері Hubble 3 (WFC3) ми можемо так чітко бачити "Ліллер 1", оскільки WFC3 чутливий до довжин світлових хвиль, які людське око не може розпізнати", — мовиться у повідомленні.

Фото телескопу Hubble
Фото телескопу Hubble (Facebook/Hubble Space Telescop)

У Європейській космічній агенції зазначають, що "Ліллер 1" знаходиться відносно близько від Землі за астрономічними мірками — в "опуклості" Чумацького Шляху, щільної та пиловій області в центрі нашої галактики. Через це воно сильно затьмарене від зору міжзоряним пилом.

"Ліллер 1" є особливо цікавим кульовим скупченням, тому що на відміну від більшості його видів, там є дуже молоді та дуже старі зірки. Кульові скупчення зазвичай містять лише старі зірки, деякі з них майже такі ж старі, як сам Всесвіт. Натомість "Liller1" містить принаймні дві різні зоряні популяції з надзвичайно різним віком: найстаршій — 12 млрд років, а наймолодшій — лише 1-2 млрд. Це привело астрономів до висновку, що ця зоряна система здатна утворювати зірки протягом надзвичайно тривалого періоду часу", — кажуть вчені.

Як писала "ДС", у NASA показали, чого чекати від нового космічного телескопа "Джеймс Вебб".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua