• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

The Washington Post: відмова від санкцій проти "Північного потоку-2" посварила керівництво США

Відмова від санкцій санкції проти компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік-2" і її виконавчого директора Матіаса Варніга призвела до розбіжностей всередині адміністрації США

Північний потік-2
Північний потік-2 / gazprom.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють джерела видання The Washington Pos t, передає "ДС".

За даними видання, Державний департамент на чолі з держсекретарем Ентоні Блінкеном, його першим заступником Венді Шерман і заступником з політичних справ Вікторією Нуланд, рекомендував низку санкцій США, спрямованих на блокування трубопроводу, без винятків для компанії-оператора або виконавчого директора.

Байден, підтримуваний високопоставленими помічниками в Раді національної безпеки, не погодився з цією рекомендацією, стверджуючи, що цей крок призведе до погіршення відносин з Німеччиною.

Оскільки будівництво трубопроводу завершене більш ніж на 90%, офіційні особи Білого дому розглядали проєкт як доконаний факт, через який не варто ставити під загрозу відносини з ключовим союзником.

Високопоставлений представник Держдепу заявив, що Блінкен й інші чиновники поділяють переконання Байдена, що Росії не можна дозволяти використовувати енергію як примусовий інструмент проти України або будь-якої іншої країни.

"Однак санкції — це лише один з інструментів, і ми використовуємо простір, наданий обмеженими санкціями, щоб вести дипломатичні переговори з Німеччиною, щоб зменшити ризики, які трубопровід являє для європейської енергетичної безпеки", — сказав він

Як писала "ДС", раніше Державний департамент США офіційно повідомив про надання в Конгрес звіту щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть введені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкції відносно компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, так як відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США. Сенатори визнали таке рішення "помилковим".

Пізніше прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте вже не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua