• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Тихановська закликала США не дати Лукашенку перетворити Білорусь на Північну Корею

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська закликала США розширити санкції проти Білорусі, включивши до "чорного списку" такі підприємства, як "Білоруськалій" і Мозирський нафтопереробний завод

Реклама на dsnews.ua

Відповідну пропозицію вона озвучила під час онлайн-виступу перед Комітетом у закордонних справах Сенату США, інформує "ДС".

"Я закликаю Сполучені Штати розширити санкції проти пособників Лукашенка, які фінансують режим, включаючи такі підприємства, як "Білоруськалій" і Мозирський нафтопереробний завод, виявити джерела іноземного фінансування режиму і націлити санкції на них", — заявила Тихановська, слова якої наводить Укрінформ.

Разом з тим вона закликала розробити пакет допомоги США, заснований на Всеосяжному плані ЄС для демократичної Білорусі, який країна зможе отримати після зміни режиму.

На думку Тихановської, криза в Білорусі має стати темою обговорення таких міжнародних заходів, як саміт G7, саміт НАТО, саміт ЄС-США і зустрічі США-Росія, до участі в них слід запросити білоруські демократичні сили.

Виступаючи перед сенаторами США, білоруська опозиціонерка також нагадала, що після виборів 2020 року в Білорусі щонайменше три тисячі осіб піддалися переслідуванню з політичних мотивів, а як мінімум десять людей загинули. Крім того, Тихановська вказала на численні випадки переслідування незалежних ЗМІ та журналістів в країні.

Коментуючи інцидент з примусовою посадкою лайнера ірландської авіакомпанії Ryanair в Мінську та арештом журналіста Романа Протасевича і його дівчини Софії Сапеги, Тихановська заявила, що Лукашенко "перейшов межу і став загрозою міжнародному миру і безпеки"

"Лукашенко може перетворити Білорусь на Північну Корею Європи — непрозору, непередбачену і небезпечну. Сполучені Штати, діючи разом зі своїми партнерами в Європі та з іншими країнами-однодумцями, мають можливість зупинити цей шлях", — підкреслила вона.

На думку політика, посилення санкцій США проти режиму Лукашенка могло б стати "поштовхом для початку транзиту влади", як того вимагають білоруси.

Нагадаємо, 23 травня після екстреної посадки літака у мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича та його дівчина Софія Сапега — громадянка РФ.

Затримання Протесевича викликало різку реакцію світу. Низка країн, включно з Україною, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua