• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Тихановська заявила Меркель, що хоче бачити посередником на перемовинах з Лукашенком Путіна

Реклама на dsnews.ua

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська повідомила, що господар Кремля Володимир Путін має виступити посередником на її перемовинах із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком

Про це вона заявила за підсумками зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, передає "ДС" з посиланням на TUT.by.

"Ми хочемо запросити його (Путіна), щоб він був медіатором разом з лідерами інших держав, щоб простимулювати діалог між нинішньою білоруською владою та народом. Ми хочемо вирішити цю проблему, але ми хочемо розв'язати цю проблему самі", — сказала Тихановська.

На питання, чи буде Путін брати участь у вирішенні білоруського питання, Тихановська відповіла, що рішення політичної кризи в Білорусі — справа білорусів, а не Москви, йдеться в повідомленні на Telegram-каналі білоруського політика.

На питання, за якою допомогою Світлана звернулася до Німеччини, вона відповіла, що йдеться про допомогу з реабілітації поранених, підтримки студентів і незалежних журналістів.

Тихановська також зазначила, що Ангела Меркель дуже залучена в те, що відбувається в Білорусі, і вона дійсно могла б допомогти вирішити нинішню кризу. Політик додала, що просила Меркель взяти на себе роль лідера в цьому процесі.

Напередодні в інтерв'ю Die Tageszeitung на питання, що вона сказала б Путіну під час зустрічі, лідер білоруської опозиції відповіла:

"Може бути, я все-таки кілька наївна, я абсолютно випадково потрапила у світ політики, з чистими намірами і чистою душею, і взагалі не була знайома з тим, як все це відбувається. Але я все ще вірю в те, що можна зібратися і поговорити один з одним. я б сказала: «пан Путін, я розумію, що пан Лукашенко як президент для вас цілком зручний. Але ми — самостійна, суверенна країна. ми з вами дружимо, і ця дружба залишиться. Але нам потрібен інший президент, той, який працює не для себе, а на благо країни і народу. Але це нічого не змінить в наших відносинах з Росією».

Нагадаємо, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков раніше заявив, що контакти президента Росії з лідером білоруської опозиції не плануються.

    Реклама на dsnews.ua