• USD 36.6
  • EUR 40.2
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Тиск та інформаційний ефект: ISW пояснили, навіщо Путін їде до Лукашенка

Візит президента Росії Владіміра Путіна до Мінська є спробою натиснути на білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка і посилити інформаційну операцію щодо можливого наступу Росії з території Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це припускають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Військові експерти припускають, що 19 грудня на першій зустрічі двох диктаторів у Мінську з 2019 року Путін, ймовірно, буде тиснути на Лукашенка, щоб отримати поступки в російсько-білоруській інтеграції.

Як наголошують в ISW, Лукашенко вже створює інформаційні умови для відхилення російських інтеграційних вимог, як він це робив протягом десятиліть.

Крім того, зазначають в інституції, візит Путіна до Мінська може свідчити про те, що Путін намагається створити умови для нової оцінки найбільш небезпечного курсу дій: відновлення наступу на Україну – можливо, на північ України або на Київ – взимку 2023 року.

Експерти додають, що наразі ISW оцінює ймовірність російського вторгнення в Україну з території Білорусі як низьку, але можливу. А зустріч двох диктаторів має на меті "посилити російську інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб переконати українців і жителів Заходу в тому, що Росія може напасти на Україну з території Білорусі".

Крім того, на думку аналітиків, заступник голови Ради національної безпеки Росії Дмітрій Медведєв зробив провокаційні, але недоречні коментарі на підтримку поточних інформаційних операцій, спрямованих на послаблення підтримки України з боку Заходу.

Раніше стало відомо, у міністри оборони Білорусі та Росії Віктор Хренін та Сергєй Шойгу візьмуть участь у переговорах Лукашенка та Путіна, які намічені на 19 грудня.

Нагадаємо, востаннє 2 грудня глава Кремля Владімір Путін провів телефонну розмову із самопроголошеним президентом Білорусі Аляксандром Лукашенком.

Наступного дня до Білорусі прибув міністр оборони Росії Сергєй Шойгу. Перемовини з внесенням змін у двосторонню угоду, відбулися досить швидко і просто на аеродромі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua