• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Вимагає відповіді": У США відреагували на ядерну зброю Росії в Білорусі

У Держдепартаменті США занепокоєні тим, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ініціює референдум для внесення змін до конституції, які дозволять розмістити в республіці ядерну зброю Російської Федерації

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко;
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко;
Реклама на dsnews.ua

Про йдеться у повідомленні представниак Державного департаменту США, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Запропоновані (референдумом – ДС) зміни до конституції (Білорусі – ДС) включають формулювання, які можна інтерпретувати як створення умов для розміщення російських гарнізонних військ на білоруській території", — підкреслив чиновник.

Політик зауважив, що "подібний крок став би викликом європейській безпеці, який, можливо, вимагатиме відповіді"

Зазначимо, що Лукашенко відкрито заговорив про можливий дозвіл для російської ядерної зброї ще в листопаді. І хоча він часом висловлює "неймовірно перебільшені й необґрунтовані думки", однак будь-які заяви про ядерну зброю не можуть залишатися поза увагою.

Представник адміністрації США зазначив, що це підтверджує безповоротне послаблення позицій режиму Лукашенка в країні, а також що він розраховує на всі види підтримки з боку РФ.

Росія ж використовує вразливість білоруського диктатора, який після 27 років зусиль зі збереження суверенітету й незалежності країни зараз, схоже, готовий торгуватися всім, аби залишитися при владі, зауважив представник Держдепу.

Як повідомляла "ДС", міністерство закордонних справ Росії розгляне варіант передачі Білорусі ядерної зброї, якщо Москві не сподобається реакція США на вимоги "гарантій безпеки та невступу України до НАТО".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua