• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Туреччина повернула ПЛР-тести для туристів: хто може не здавати

Влада Туреччини з 1 червня повернули вимогу щодо проходження ПЛР-тестів для пасажирів із України

Реклама на dsnews.ua

Рішення влади Туреччини зафіксовано в повідомленні для льотного складу NOTAM №A2932/21. Його опублікували вночі 31 травня, буквально за кілька годин до вступу в силу нових правил, передає "ДС" із посиланням на Avianews.com.

Що потрібно для вильоту до Туреччини

Пасажир повинен пройти ПЛР-тест перед вильотом до Туреччини. З моменту здачі аналізу до моменту перетину кордону Туреччини має пройти не більше 72 годин.

Як альтернативу влада Туреччини допускає експрес-тест на антиген коронавірусу. Але термін його дії коротше — з моменту взяття зразка на аналіз до моменту перетину кордону Туреччини має пройти не більше 48 годин.

Довідка про вакцинацію

Аналізи на коронавірус можуть не здавати ті пасажири, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 і мають офіційний документ про це. З моменту отримання останньої дози вакцини повинно пройти не менше 14 днів.

Також замість тесту можна надати довідку про те, що людина перехворіла на COVID-19 за останні 6 місяців.

Вибіркове тестування

Влада Туреччини проводитиме вибіркове ПЛР-тестування на коронавірус пасажирів. Після того як у людини візьмуть зразок, їй дозволять продовжити поїздку. Якщо тест покаже позитивний результат, тобто наявність коронавірусу в організмі, мандрівника лікуватимуть згідно з протоколом МОЗ Туреччини.

Хто звільнений від тестів

Тест на коронавірус можуть не робити пасажири, які прямують із пересадкою в аеропортах Туреччини в треті країни, а також екіпажі літаків.

Раніше в пільгову категорію входили діти до 6 років, проте тепер їх немає в переліку винятків.

Правила діють із 1 червня до 30 червня 2021 року включно.

Відзначимо, що з 15 травня українці могли подорожувати до Туреччини без ПЛР-тесту.

Нагадаємо, Туреччина продовжує вихід із жорсткого карантину, скоротивши комендантську годину і скасувавши "карантин вихідного дня" в суботу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua