• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Тисячі людей в Європі вийшли на вулиці на підтримку палестинців

У Лондоні, Берліні, Мадриді, Парижі та інших європейських містах відбулися демонстрації на підтримку палестинців у зв’язку із загостренням збройного конфлікту між Ізраїлем і Сектором Газа

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленнях Радіо Свобода та AFP, передає "ДС".

Зокрема, в Лондоні тисячі демонстрантів пройшли центром міста, вимагаючи від влади Великої Британії "негайних дій", щоб зупинити вже шестиденні бойові дії в регіоні. Вони дійшли до посольства Ізраїлю під вигуки "волю Палестині".

У Парижі, де такий марш був заборонений через побоювання насильства, демонстранти пересувалися з одного північного передмістя до іншого, щоб уникнути силовиків, які заблокували їм оголошене місце початку демонстрації і потім ганялися за ними.

Під час сутичок, у яких демонстранти кидали в поліцію камінням, а та відповідала сльозогінним газом і водометами, були затримані 44 особи.

Дозволені й мирні демонстрації пройшли в кількох інших містах Франції, таких як Страсбург і Марсель.

По кількасот людей зібралися на такі акції в столиці Італії Римі та в Гаазі в Нідерландах. А в нідерландському Утрехті поліція ненадовго затримала близько ста учасників демонстрації, які не дотримувалися належної дистанції у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Також у Берліні поліція розігнала демонстрацію приблизно з 3,5 тисячі людей через порушення карантинних вимог щодо дистанціювання. Демонстранти відповіли закиданням поліції камінням, пляшками й феєрверками.

Ще в кількох містах Німеччини такі демонстрації відбулися без інцидентів, як і в низці інших європейських міст.

Як писала "ДС", наразі між Ізраїлем і Сектором Газа тривають бойові дії. Вони були викликані зіткненнями в мечеті Аль-Акса в Єрусалимі між палестинцями та ізраїльською поліцією.

Повідомляється, що з початку палестино-ізраїльського конфлікту в Секторі Гази загинули більше 120 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua