• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У Білорусі на тлі санкцій взялися за імпортозаміщення: хочуть інвестувати $3 млрд у 47 проєктів

Білорусь на тлі запроваджених проти неї санкцій планує реалізувати 47 імпортозамінних проєктів

Білорусь хоче активніше розвивати імпортозаміщення
Білорусь хоче активніше розвивати імпортозаміщення / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр економіки Олександр Черв’яков, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами, на сьогодні вже запропоновано близько 170 імпортозамінних проєктів на загальну суму близько 13 млрд білоруських рублів — близько 5,1 млрд доларів. З них вибрали 47 найзначніших, з обсягом інвестицій близько 8 млрд білоруських рублів — 3,1 млрд доларів.

"Ці 47 проєктів дозволять нам створити продукції більш ніж на 9 млрд доларів імпортозаміщення", — наголосив Черв’яков перед засіданням президії Радміну, присвяченому питанню імпортозаміщення.

Він уточнив, що Радмін розглядатиме пропозиції та заходи, які дозволять активніше розвивати імпортозаміщення та стимулювати підприємства до цього процесу.

Міністр також назвав кілька запропонованих напрямів: збільшення локалізації, розвиток технологічних ланцюжків, переробка місцевих сировинних ресурсів, залучення малого та середнього бізнесу.

"Цього року наша країна та економіка загалом зіткнулася з безпрецедентними викликами (і пандемія, і санкції – ред.), оголошеними щодо нашої країни. У цих умовах, коли нам забороняють вільно торгувати на ринках, примусово розривають зв'язки, ми повинні шукати ті заходи, які дозволяють знівелювати витрати. У цих умовах імпортозаміщення як інструмент протидії санкціям набуває особливого значення", — наголосив Черв’яков.

Офіційний курс на 7 грудня – 2,5435 білоруських рублів за 1 долар.

Як писала "ДС", Білорусь запровадила продовольче ембарго проти країн, які запровадили санкції проти неї. Заборона на ввезення поширюється на низку товарів з Європейського Союзу, США, Канади, Норвегії, Албанії, Ісландії, Північної Македонії, Великобританії, Чорногорії, Швейцарії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua