• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У боротьбі проти COVID-19 пройдено трохи більше половини шляху, — ВООЗ

Людство пройшло менше 60% шляху в боротьбі з пандемією коронавірусної інфекції і існує ймовірність виникнення несподіваних перешкод

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила в інтерв'ю швейцарському виданню SonntagsBlick головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумья Свамінатан, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

За її словами, прогнозувати терміни завершення пандемії поки рано.

"Було б передчасно говорити, що ми скоро це подолаємо, це не так. Для цього занадто багато залишається невідомим. Зокрема, несподівана поява нових штамів", — зазначила Свамінатан.

Вона додала, що в деяких частинах світу вже вакциновано від коронавірусу від 70 до 80% населення. Однак в інших країнах, наприклад, в Африці, менше 4% населення повністю щеплені.

"Чим більше ми будемо миритися з таким станом справ, тим вищий ризик появи нових варіантів (коронавірусу). Ось чому ВООЗ закликає використовувати всі наявні дози вакцин для збільшення рівня вакцинації в усьому світі. Лише тоді, коли всі належним чином будуть щеплені, ми можемо розглядати бустерні дози вакцини", — сказала Свамінатан.

При цьому вона запропонувала розділити бустерну і третю дози вакцини. За словами вченої, третя доза необхідна певним категоріям людей, наприклад зі слабким імунітетом або літнім, у яких немає сильної імунної відповіді на щеплення.

"Більшість смертей від Covid-19 припадає на нещеплених людей, навіть у країнах із високим рівнем вакцинації. Тому ми повинні зосередитися на вакцинації нещеплених людей. І, звісно, нам потрібно якомога швидше доставити вакцини до країн із низьким рівнем імунізації", — додала Свамінатан.

Як повідомляла "ДС", згідно з новим дослідженням міжнародної групи вчених, тривалість життя в 2020 році через пандемію коронавірусу є найнижчою з часів Другої світової війни.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua