• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

У Чорногорії парламент затвердив прем’єром політика, який не погодився осудити дії РФ. Президент — проти

Парламент Чорногорії 29 грудня затвердив на посаді прем’єр-міністра 75-річного Міодрага Лекіча

Чорногорія
Парламент Чорногорії затвердив на посаді прем’єр-міністра Міодрага Лекіча
Реклама на dsnews.ua

Кандидатуру Лекіча затвердили під час голосування, підтриманого парламентською більшістю на чолі з проросійським "Демократичним фронтом", передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Як зазначається, Міодрагу Лекічу надали мандат на формування уряду на тлі суперечливих поправок до законодавства, згідно з якими парламентська більшість прийняла на себе частину конституційних повноважень президента Міло Джукановича.

Джуканович заявив, що не даватиме Лекічу мандат на формування уряду, бо вважає "неконституційними" зміни у законі про президентські повноваження. Поправки були схвалені членами парламентської більшості на початку грудня, попри негативні рекомендації з Венеціанської комісії, США та Євросоюзу. Їх підтримали з ініціативи "Демократичного фронту", щоб дати Лекічу мандат на формування нового уряду.

Згідно з конституцією, президент призначає прем’єр-міністра, схваленого парламентською більшістю.

На засіданні, на якому було призначено Лекіча, не були присутні представники опозиції.

Західні партнери вже попереджали, що уряд, сформований на основі такого закону, матиме сумнівну легітимність. Вони рекомендували політичним партіям Чорногорії домовитися про розблокування Конституційного суду та готуватись до дострокових виборів.

Чорногорія перебуває у політичному безвиході з серпня, коли парламент виніс вотум недовіри уряду меншості прем’єр-міністра Дритана Абазовича.

Міодраг Лекіч у політиці з 1990-х років, коли він був міністром закордонних справ та послом Югославії в Італії під час правління президента Сербії Слободана Мілошевича.

Будучи депутатом парламенту, Лекіч виступав проти вступу Чорногорії до НАТО у 2017 році та голосував проти резолюції, яка засуджує російську агресію проти України на початку цього року.

Як писала "ДС", у листопаді міністр внутрішніх справ Чорногорії Філіп Аджич підтвердив підтримку з боку його країни бажання України стати членом НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua