• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У Держдумі вимагають заборонити піцу та продавати в Росії більше пиріжків

Депутати Держдуми запропонували розвивати "кулінарний патріотизм" у Росії та відкрити млинні, пиріжкові та інші "національні" заклади громадського харчування

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "360" член комітету Держдуми з малого та середнього підприємництва Олексій Говирін, передає "ДС".

За його словами, традиційні російські закусочні змінили піцу, суші та іншу закордонну кухню. Депутат вважає, що треба зобов'язати торгові точки продавати млинці та традиційні страви.

"Коли в столиці та в регіонах завершувалася Широка Масляна, проходячи по святкових рядах та інсталяціях у слов'янському стилі, я раптом замислився: куди з нашого громадського харчування зникли чайні, пиріжкові, млинні, закусочні, пельмові? Вони є, але ж їх мало. У чому справа?", — запитав депутат.

Він пояснив, що уряд Росії може піти назустріч малому бізнесу та запропонувати вигідні кредити та гранти на розвиток традиційних мереж швидкого харчування. На його думку, схему "підсадили наших на шаурму, а млинці запропонували за бугор" буде виправлено за рахунок субсидій.

При цьому в 2023 році російські мережі громадського харчування зіштовхнулися з нестачею персоналу, а кількість вакансій зросла в два рази на рік, наводив Комерсант висновки дослідження Coffee Like на основі даних платформ "Авіто робота" і "Наймікс".

Гострий брак персоналу підтверджували в "Ясно Ресторани" (заклади "Гарячий цех" та "Хочу Пурі"), мережі "Андерсон", холдингу "Тігрус" (Osteria Mario, "Швілі" та Bar BQ Cafe) та "Росінтер Ресторантс" (IL Patio, "Планета суші" та "Шикарі"). У "Юніресті" (керує Rostic's та KFC) не вистачало 17-20% співробітників, у One Price Coffee — 8-10%.

Кадровий голод посилюється зниженням припливу з пострадянських країн трудових мігрантів, яким стало невигідно працювати в РФ через девальвацію рубля, кажуть в "Андерсоні". Також посилилася конкуренція за працівників з боку держсектору та ВПК, що помітно у центрі, на півдні країни та на Уралі, зазначає директор з персоналу "Юніресту" Людмила Кислова. Деякі потенційні кадри вирішили укласти контракт на війну в Україні, де зарплата значно вища, стверджувала керуюча партнерка "Тігрусу" Олена Юричук.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua