• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У Держдумі замахнулися на незалежність Литви: вимагають відмінити документ часів СРСР

Депутат Державної Думи Росії Євген Федоров вимагає скасувати ухвалу державної ради СРСР про визнання незалежності Литви

Євген Федоров
Євген Федоров / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Відповідний законопроєкт Федоров вніс до Держдуми у середу, 8 червня, передає "ДС" із посиланням на пропагандистські ЗМІ в РФ.

На думку російського депутата, постанова Державної Ради СРСР № ДС-1 "є незаконною", оскільки "прийнята неконституційним органом і з порушенням вимог низки статей Конституції СРСР".

Також, зазначає Федоров, нібито було порушено закон СРСР "Про порядок вирішення питань, пов'язаних із виходом союзної республіки з СРСР", оскільки в Литві не проводився референдум про вихід зі складу Союзу РСР і не було встановлено перехідного періоду для розгляду всіх спірних питань.

"Таким чином, зважаючи на те, що згідно зі статтею 67.1 Конституції Росії "РФ є правонаступником Союзу РСР на своїй території (...)", постанова Державної Ради СРСР № ОС-1 підлягає скасуванню", — заістерив Федоров.

Зазначимо, первинно незалежність Литви було проголошено ще 1918 року після розпаду Російської імперії. 11 березня 1990 року Верховна Рада Литовської РСР, яку вперше була обрано на вільних і демократичних виборах в СРСР, переважною більшістю голосів підтримала відновлення незалежності країни.

Туреччина ж вирішила передати безпілотник безкоштовно. На зібрані гроші Литва тепер придбає необхідні боєприпаси для "Байрактара", а решта суми також піде на підтримку України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua