• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

У фешенебельному паризькому ресторані з мультфільму "Рататуй" загубили вино на €1,3 млн

У легендарному паризькому ресторані La Tour d'Argent, який став джерелом натхнення для мультфільму студії Pixar "Рататуй", втратили вино на суму 1,3 млн євро

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні BBC, передає "ДС".

Втрату виявили у найбільшому винному погребі Парижа: виявилося, що там не вистачає 83 пляшок напою. Серед пляшок є вино Romanée-Conti — одне з найдорожчих у світі.

Серед інших відомих марок — вина з бургундського маєтку Domaine de la Romanée-Conti, які відомі своїми дорогими врожаями. 

Як пише видання, окремі пляшки можуть продаватися за п'ятизначні суми. Наприклад, за останніми оцінками, Grand Cru Nicolas Domaine De La Romanée-Conti 1966 року випуску коштує 4 057 фунтів стерлінгів (194,6 тисячі гривень).

Втрату вина виявили під час планової інвентаризації у найбільшому винному погребі Парижа. Зазначається, що воно могло зникнути у будь-який період, починаючи з січня 2020 року. 

До французької поліції подали заяву про зникнення вина, але доказів пограбування не було знайдено. Та оскільки пляшки пронумеровані, злодієві буде важко їх непомітно продати.

Зазначимо, 442-річний паризький ресторан не вперше опиняється в епіцентрі історичних подій. Зокрема, під час німецької окупації у 1940 році власник ресторану Клод Террайль сховав свої найцінніші пляшки за фальшивою стіною в підвалі після того, як гітлерівські війська зайняли приміщення. 

Ресторан приймав багатьох глав держав і монархів, включно з королевою Єлизаветою II, яка обідала в ньому в 1948 році. Серед відомих гостей ресторану були Чарлі Чаплін, Теодор і Франклін Рузвельти, Сальвадор Далі, Бред Пітт і Анджеліна Джолі.

Ресторан також надихнув на створення сцен в анімаційному фільмі "Рататуй" 2007 року — історії щура, що мріє стати шеф-кухарем в одному із закладів Парижу. 

У 2022 році ресторан знову відкрився після реконструкції. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua