• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Франції повідомили, що ЄС дозволить "Супутник V" не раніше кінця червня

Євросоюз схвалить до використання вакцину проти коронавірусу "Супутник V" російського виробництва не раніше кінця червня

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це держсекретар Франції у європейських справах Клеман Бон заявив під час виступу в Комітеті Сенату країни у закордонних справах, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Відповідаючи на питання про російську вакцину, держсекретар підкреслив, що вона повинна відповідати всім чинним санітарним нормам.

"Залишається останній крок — висновок Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) з приводу дозволу на продаж, і це займе кілька тижнів. Таким чином, якщо ця вакцина буде дозволена, то не раніше кінця червня", — сказав він.

Бон також зазначив, що потужності з виробництва російської вакцини залишаються обмеженими.

Держсекретар розкритикував Москву за використання "Супутника" як пропагандистської зброї на міжнародній арені.

"Наші російські друзі використовують геополітичні акти або рекламні трюки, щоб показати, наскільки вони присутні в Європейському Союзі. Давайте не будемо наївними, вони мають стратегію поділу в ЄС, яка на даний момент не спрацювала", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше переговори про постачання в країну 1 мільйона доз вакцини від COVID-19 російського виробництва "Супутник V", яка ще не отримала дозвіл від регулятора на використання в країнах Євросоюзу, почала Австрія.

Таким чином, Австрія може стати третьою країною ЄС, яка купить вакцину "Супутник" після Угорщини і Словаччини. В останній через закупівлю російської вакцини виникла політична криза, в результаті якої в відставку подав прем'єр Ігор Матович.

Нагадаємо, європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що Євросоюзу не потрібна російська вакцина від коронавірусної хвороби "Супутник V".

У той же час, глава департаменту загроз здоров'ю і стратегії вакцинації агентства Марко Кавалері заявив, що Європейське агентство лікарських засобів планує направити в Росію групу експертів, які перевірятимуть клінічні випробування і умови виробництва "Супутника".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua