• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

У Франції розпочалися дострокові парламентські вибори

Французи голосують у першому турі дострокових парламентських виборів, які можуть привести до влади перший з часів Другої світової війни ультраправий уряд

Реклама на dsnews.ua

Підсумки двох турів виборів, що завершаться 7 липня, можуть вплинути на європейські фінансові ринки, підтримку Заходом України та на те, як керуватимуть ядерним арсеналом і глобальною військовою силою Франції, пише "ДС".

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив дострокові вибори після того, як його партія зазнала поразки на виборах до Європарламенту в червні від антиімміграційної партії Марін Ле Пен "Національне об'єднання", яка історично пов'язана з расизмом і антисемітизмом та вороже ставиться до мусульманської громади Франції.

"Передвиборчі опитування свідчать про те, що "Національне об'єднання" набирає підтримку і має шанси отримати парламентську більшість. У цьому випадку Макрон, як очікується, призначить 28-річного президента "Національного об'єднання" Жордана Барделлу прем'єр-міністром", — пише видання Associated Press.

Барделла раніше заявляв, що використовував би повноваження прем'єр-міністра, щоб завадити Макрону продовжувати постачати Україні зброю дальнього радіуса дії для війни з Росією. Його партія має історичні зв'язки з Росією.

Партія також ставить під сумнів право на громадянство для людей, які народилися у Франції, і хоче обмежити права французьких громадян із подвійним громадянством. На думку критиків, це підриває основні права людини і є загрозою демократичним ідеалам Франції.

Хоча Макрон заявив, що не піде у відставку до закінчення свого президентського терміну 2027 року, ця ситуація послабить його позиції як усередині країни, так і на світовій арені.

"Результати першого туру дадуть уявлення про загальні настрої виборців, але не обов'язково про те, яким буде склад наступних Національних зборів. Прогнози вкрай складні через складну систему голосування, а також через те, що між двома турами партії працюватимуть над створенням альянсів в одних округах і виходом з інших. У минулому такі тактичні маневри допомагали утримувати ультраправих кандидатів від влади. Але тепер підтримка партії Ле Пен значно поширилася", — підкреслює видання.

Виборчі дільниці у Франції відкриваються о 9:00 з Києвом і працюватимуть до 19:00 (у малих містах) та 21:00 (у великих містах). Після закриття останньої дільниці очікуються перші екзитполи. Французи обиратимуть 577 депутатів Національної асамблеї – нижньої палати парламенту.

У країні діє мажоритарна виборча система, згідно з якою кандидат перемагає лише в разі отримання абсолютної більшості голосів. Якщо цього не відбувається, відбувається другий тур (у Франції він призначений на 7 липня). У ньому беруть участь усі кандидати, які в першому турі отримали голоси щонайменше 12,5% зареєстрованих виборців. Перемагає той, хто набере найбільше голосів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua