• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

У Грузії потенційні "іноагенти" хочуть через суд скасувати скандальний закон

У Грузії неурядові громадські організації мають намір оскаржити у Конституційному суді так званий закон про "іноагентів"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили представники кількох організацій, передає "ДС" із посиланням на "Эхо Кавказа".

"Грузинські неурядові організації продовжують судову боротьбу з російським законодавством. Ми заявляємо, що не житимемо за нормами російського права… Конституційний суд може діяти з наданими Конституцією повноваженнями та призупинити дію відповідних статей закону… Ми не вважаємо Конституційний суд єдиним засобом нашої правової боротьби. Якщо Конституційний Суд не діятиме своєчасно та в конституційних рамках, ми скористаємося альтернативним правовим механізмом. Водночас ми готуємося подати скаргу до Європейського суду з прав людини", — наголосили громадські діячі.

Автори заяви додали, що "всі неурядові та медійні організації можуть стати учасниками цієї боротьби".

"Ми переможемо разом. Ні російському закону! Так – Європі!" — сказано у заяві.

Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії схвалив у фінальному третьому читанні скандальний проект "Про прозорість іноземного впливу", під парламентом поліція почала розганяти людей, відбулися зіткнення та затримання.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі ветувала закон. 28 травня Парламент Грузії подолав вето президента.

США вводять нові візові обмеження для Грузії у відповідь на ухвалення парламентом скандального закону про "іноземних агентів".

У НАТО попередила грузинська влада, що рішення ухвалити скандальний закон "Про прозорість іноземного впливу" несумісне з її західним курсом, у тому числі і з планами на членство в Альянсі.

За інформацією ЗМІ, Європейський Союз заморозить заявку Грузії на членство в ЄС, якщо скандальний закон про "іноземних агентів" набуде чинності.

Декілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії, включаючи призупинення безвізового режиму, якщо там все ж таки буде прийнято скандальний закон про іноагентів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua