• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

У Конго понад 100 жінок зазнали сексуального насильства від співробітників ВООЗ: жертвам виплатили по 250$ "компенсації"

Всесвітня організація охорони здоровʼя виплатила 104 жінкам з Конго по $250 "компенсації". Вони зазнали сексуального насильства з боку співробітників ВООЗ під час ліквідації лихоманки Ебола в країні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Associated Press, передає "ДС".

Гая Гамхеваге, яка у ВООЗ бореться із сексуальним насильством, на початку року відвідала Конго й проаналізувала ситуацію. Відповідно до внутрішнього звіту організації, була щонайменше одна жінка, котра завагітніла й народила дитину з вадою розвитку.

Як зʼясувалося, жертвами сексуального насильства стали щонайменше 104 жінки, усі вони отримали компенсацію від ВООЗ, але ще десяток відмовились від неї. Журналісти зазначають, що сума компенсації на одну жінку менша за добові витрати деяких чиновників ООН, які працюють у столиці Конго, і лише на $19 більша, ніж отримувала Гамхеваге на день під час свого триденного візиту.

Щоб отримати готівку, постраждалі пройшли навчальні курси, які мали допомогти їм розпочати "діяльність, що приносить дохід". ВООЗ включила ці гроші до "пакета підтримки", а не репарацій, аби не порушувати політику ООН.

Видання зазначає, що ВООЗ не може знайти ще близько третини постраждалих, аби виплатити їм компенсацію.

ВООЗ вже виплатила $26 тисяч, що становить приблизно 1% від $2 мільйонів, які заклали у фонд допомоги постраждалим від сексуального насильства.

Зазначимо, вірус Ебола передається людям від диких тварин. Першими симптомами хвороби є раптова лихоманка, біль у горлі, мʼязовий та головний біль. Після цього починаються блювання, діарея, висипка, порушення функцій нирок і печінки, а в деяких випадках — внутрішні та зовнішні кровотечі.

Спалах гарячки Ебола в Конго тривав з 1 серпня 2018 року до 8 листопада 2020 року. Він призвів до смерті понад 2 200 людей — це другий найбільший показник із 1976 року, коли хворобу вперше відкрили.

У вересні 2021 року ВООЗ звинуватила своїх співробітників у сексуальному насильстві під час боротьби з гарячкою Ебола у Конго.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua