• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Конгресі США схвалили заборону визнання Криму російським

Комітет з питань закордонних справ Палати представників США рекомендував нижній палаті парламенту прийняти акт заборони для керівництва США визнавати заяви Росії про суверенітет над окупованим Кримом (законопроект HR922)

Реклама на dsnews.ua

Розгляд документа відбувся в середу, 19 травня, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Акт про невизнання анексії Криму (скорочена назва документа – ред.) – це життєво важливе законодавство, яке забороняє уряду Сполучених Штатів здійснювати будь-які дії або розширювати будь-яку допомогу, яка означала би визнання претензій Росії на суверенітет над Кримом", — заявив голова комітету Грегорі Мікс.

Він підкреслив, що дії Кремля, який в 2014 році почав збройну агресію проти України, не можуть бути визнані Сполученими Штатами.

Автор законопроекту конгресмен Джеральд Коноллі підкреслив, що не дивлячись на опір США, в тому числі введення санкцій, амбіції президента Росії Володимира Путіна не зменшилися.

"Саме тому цей законодавчий акт є важливим кроком і висловленням позиції Конгресу США", — зазначив Коноллі.

Він нагадав, що норма про невизнання анексії Криму була прописана раніше в щорічних оборонних бюджетах США, однак зараз вона встановлюється окремим законом.

Співавтор законопроекту Стів Чабо зазначив своєчасність розгляду цієї законодавчої ініціативи в Конгресі, враховуючи, що РФ зосередила близько 80 000 своїх військових уздовж українського кордону.

"Дозвольте мені чітко заявити: Сполучені Штати і світ ніколи не мають визнавати незаконної анексії Путіним Криму – так само як і його амбіцій повернути собі частини колишньої радянської імперії", — заявив конгресмен.

Як повідомляла "ДС", в Держдепартаменті США пообіцяли сприяти припиненню окупації Криму за допомогою інструментів дипломатії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua