• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Блінкена пообіцяли, що США сприятимуть деокупації Криму за допомогою дипломатії

США будуть сприяти припиненню окупації Криму за допомогою інструментів дипломатії

Нед Прайс
Нед Прайс / Freddie Everett
Реклама на dsnews.ua

Про це речник Держдепу США Нед Прайс заявив в інтервʼю російській службі Голосу Америки, передає "ДС"

Відповідаючи на питання про зустрічі державного секретаря США Ентоні Блінкена з колегами по "Великій сімці" та можливість розширення Нормаднського формату, Прайс заявив, що спілкуючись із союзниками по НАТО, США "відчували єдність з боку усіх 30 країн-членів НАТО щодо того, що вони підтримують Україну перед обличчям російської агресії та спроб залякування".

"Це відображає і те, що ми чули від представників країн «Великої сімки». Таким чином, і НАТО, і «Велика сімка» заявили про підтримку українського народу і партнерство з Києвом. Що стосується США і нашої ролі, то ми глибоко залучені у процес, робимо і будемо робити дипломатичні зусилля для того, щоб припинити незаконну окупацію Росією Криму, а також закінчити незаконні дії Росії на території України, незалежної держави", — сказав Прайс.

Речник Держдепу не став називати конкретні заходи до яких США вдалися би у разі продовження Росією агресії щодо України

"Нам не варто говорити про гіпотетичні питання, я думаю, той сигнал, який ми відправили, приїхавши до Києва, присутність держсекретаря Блінкена, говорить про те, що ми продовжимо партнерство і підтримку України. Дії Російської Федерації, залякування з її боку, спроби агресії — це ніщо інше, як спроби протистояти США", — вказав Прайс.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен 6 травня відвідав Україну з офіційним візитом. Під час зустрічі Блінкена з президентом Володимиром Зеленським йшлося, зокрема, про антикорупційні реформи.

Блінкен зазначив, що боротьба з корупцією є одним з найважливіших завдань для українського народу і вирішальною для поліпшення його життя: від послуг, на які народ покладається до можливостей, якими він користується.

Як повідомляла "ДС", за результатами візиту Ентоні Блінкена до Києва заступниця речника Держдепартаменту США Джалін Портер заявила, що Штати підтверджують підтримку України на тлі російської агресії та готові посилювати партнерство у сфері безпеки й оборони.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua