• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Конгресі США скасували звільнення від санкцій проти "Північного потоку-2"

Комітет Палати представників Конгресу США з питань асигнувань схвалив проєкт поправки, яка передбачає у 2022 фінансовому році скасування звільнення від санкцій деяких осіб, причетних до будівництва російського магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Відповідна правка буде внесена в законопроєкт про бюджет на наступний фінансовий рік, повідомляє "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

"Північний-потік-2" — це політична зброя для підриву енергетичної безпеки Європи і негативно впливає на декілька східно-європейських, нордичних та балтійських країн а також Європейський парламент, і всі вони виступили проти цього трубопроводу", — заявила конгресвумен Марсі Каптур.

Зокрема, Адміністрація президента США звільнила від санкцій компанію-оператора будівництва "Північного потоку-2" Nord Stream AG і її виконавчого директора Маттіаса Варніга.

До слова, Маттіас Варніг був агентом спецслужби НДР і працював в Дрездені в один час з нинішнім президентом Росії Володимиром Путіним. Він входить до рад директорів низки російських державних і приватних компаній.

Як писала "ДС", Державний департамент США офіційно повідомив про надання в Конгрес звіту щодо учасників проекту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть введені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкції відносно компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, так як відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США. Сенатори визнали таке рішення "помилковим".

Пізніше прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проектом, проте вже не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua