• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Кремлі "перевели стрілки" на Україну в питанні загострення на Донбасі

У загостренні на Донбасі на початку поточного року нібито винна Україна, а відмова українського керівництва від прямих переговорів з ватажками "Л/ДНР" є причиною глухого кута у переговорах

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Україна намагається пов'язати політичні питання з перемир'ям. І те загострення, яке відбулося в січні, лютому, березні, очевидно, рукотворне. Воно має свої причини — і внутрішньополітичні, і зовнішньополітичні... Сьогодні з тих спостережень, які у нас є, абсолютно очевидно, що ініціювання цих обстрілів відбувається з підконтрольної Києву території", — підкреслив Козак.

За його словами, відмова українського керівництва від прямих переговорів з окупантами Донбасу є головною причиною глухого кута у переговорах про мирне врегулювання конфлікту.

"Київ не влаштовує одне, що вони мають взаємодіяти з представниками Донбасу. Це основна проблема, яку намагаємося вирішити і в Контактній групі. Через це всі питання стоять, зайшли в глухий кут і питання припинення воєнних дій, реалізація цього механізму, який забезпечує це перемир'я, і політичні питання, гуманітарні, економічні... Це фундаментальна причина, чому шість років ми перебуваємо в глухому куті", — заявив він.

За словами Козака, Росія домагається, щоб переговори в Контактної групи і в "нормандському форматі" носили максимально відкритий характер. Німеччина і Франція на 6-й рік переговорів в "нормандському форматі" не можуть давати відповідь на питання, хто є сторонами конфлікту на Донбасі, сказав він.

Представник Кремля додав, що Україна має звертатися до Ради безпеки ООН і до представників Донбасу, якщо хоче переглянути Мінські угоди.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський раніше заявив, що під час зустрічі радників лідерів країн "нормандської четвірки" представники Німеччини і Франції відмовилися прямо визнати Росію агресором на Донбасі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua