• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Латвії депутатам без COVID-сертифікатів не платитимуть зарплату

Парламент Латвії підтримав заборону невакцинованим проти коронавірусу депутатам відвідувати засідання та брати участь у дискусіях

Латвійський парламент
Латвійський парламент
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Delfi, передає "ДС".

З 15 листопада невакцинованим депутатам буде заборонено відвідувати офлайн та онлайн засідання Сейму, а також засідання комісій.

Депутати мають показати сертифікат про вакцинацію парламентській комісії з мандатів, етики та заяв. На найближчому засіданні Сейму комісія має назвати імена депутатів, у яких немає свідоцтва і вони не можуть брати участь у засіданні. Таким депутатам не будуть платити зарплату та компенсації.

Якщо свідоцтво про вакцинацію комісії з мандатів нададуть пізніше, про це оголосять під час наступного засідання. Як зазначає Reuters, наразі дев'ять депутатів (зі 100) відмовились від вакцинації.

Депутат може не вакцинуватися, якщо в нього є офіційна довідка про протипоказання — висновок консиліуму лікарів про те, що щеплення потрібно відкласти.

У парламенті вирішили ввести заборону для невакцинованих депутатів, щоб підвищити довіру громадськості до політики країни щодо протидії коронавірусу, повідомили в пресслужбі парламенту.

За даними hromadske, за майже два роки пандемії у Латвії з 1,89 мільйонами населення виявили 239 575 тисяч випадків COVID-19, з них 3 734 людини померли від ускладнень.

У Латвії також триває вакцинація проти коронавірусу. Reuters називає її однією з найменш вакцинованих країн ЄС. Станом на 13 листопада, за даними Національної служби охорони здоров'я, принаймні одне щеплення проти COVID-19 зробили 65% населення, а 58% вже повністю вакцинувалися.

Однак Reuters пише, що такий нижчий за інші країни Європейського союзу, де в середньому вакцинували 76% людей.

Нагадаємо, в Україні з 15 листопада набирають чинності нові правила допуску до Верховної Ради. До приміщень парламенту пускатимуть лише тих, хто вакцинувався проти коронавірусу, має негативний тест або довідку про одужання. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua