• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Лаврова пообіцяли не залишати без відповіді висилку дипломатів з Чехії

У міністерстві закордонних справ Російської Федерації заявили, що Прага стала на шлях руйнування відносин з Москвою, висилаючи додаткових дипломатів

Марія Захарова
Марія Захарова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказала офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"На той момент, в якому ми зараз знаходимося, Прага встала на шлях руйнування відносин. Відповідь не змусить себе чекати", — сказала Захарова.

Вона нагадала про "червоні лінії", згаданих президентом Росії Володимиром Путіним напередодні в посланні Федеральним зборам, і зазначила, що Москва не дозволить нікому їх порушити.

"Ми дуже довго терпіли. Ми тепер відповідаємо вже без будь-якого романтичного флеру в надії на розсудливість. Ми відповідаємо так, як, з одного боку, належить в рамках міжнародного права, з іншого боку, як закладено це традицією дипломатії і, по-третє, так, як це вигідно нам. Але при цьому ми дійсно сповідуємо миролюбний підхід, орієнтований на співпрацю ", — додала Захарова.

Нагадаємо, 17 квітня за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії. У звʼязку з ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних у шпигунстві на користь спецслужб РФ.

Як писала "ДС", у відповідь МЗС РФ оголосило персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії в РФ.

Влада Чехії має намір зрівняти кількість співробітників посольства Росії в Празі і свого посольства в РФ. Для цього їм необхідно буде вислати близько 60 російських дипломатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua