• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Лаврова зазначили, що подали скаргу до ЄСПЛ через "безчинства української влади"

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що скарга до ЄСПЛ проти України була подана через "численні порушення прав людини" та "безчинства української влади"

МЗС РФ
МЗС РФ / РБК
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві на сайті МЗС РФ, передає "ДС".

"Дане зважене рішення російської влади стало наслідком безлічі факторів: по-перше, повного ігнорування міжнародними структурами згаданих порушень прав людини в Україні; по-друге, порушення Україною своїх зобовʼязань, закріплених міжнародним правом, а також власною Конституцією; по-третє, нездатністю української правоохоронної та судової системи належним чином розслідувати дані кричущі факти", — йдеться у заяві.

У російському відомстві заявили про "переслідування журналістів і ЗМІ та систематичні звірства, які чиниться щодо жителів Донбасу". Маються на увазі окуповані проросійськими сепаратистами території Луганської та Донецької областей, де Росія де-факто встановила свою владу. При цьому жодних прикладів таких дій у заяві не наводиться.

Також згадується водна блокада Криму, при цьому у заяві не вказується, що Росія окупувала півострів у 2014 році.

Нагадаємо, Росія подала до Європейського суду з прав людини міждержавну скаргу проти України за 10 групами звинувачень, звинувачуючи нашу країну у загибелі мирних жителів у 2014 році, катастрофі MH17, обстрілі російських територій, дискримінації російськомовного населення, відмові проводити вибори в ОРДЛО, дискримінації російських компаній і підприємців.

Росія просить ЄСПЛ застосувати щодо України заходи відповідно до правила 39 Регламенту, яке передбачає застосування тимчасових заходів у випадках існування ризику заподіяння невиправданої та неминучої шкоди основним правам і свободам людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua