• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Росія в ЄСПЛ цинічно звинуватила Україну в катастрофі MH17

Росія в скарзі до ЄСПЛ звинуватила Україну в катастрофі МН17 у 2014 році

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті російської Генпрокуратури, передає "ДС".

"Україна в повній мірі несе відповідальність за загибель пасажирів і членів екіпажу авіалайнера Boeing 777 авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс MH17, а також заподіяння страждань родичам загиблих, оскільки нею скоєно серйозне порушення статті 2 Конвенції (право на життя) в матеріальному і процесуальному аспектах, статті 3 Конвенції (заборона тортур) у процесуальному аспекті у зв'язку з невжиттям заходів щодо закриття свого повітряного простору", — пишуть представники країни-агресора.

Росія заявила, ніби Україна не провела незалежного і ефективного розслідування обставин, "з огляду на які повітряний простір так і не було закрито, незважаючи на активні бойові дії на Донбасі".

Як повідомляла "ДС", 7 червня в Нідерландах почалися слухання у справі по суті. Під час засідання суду були опубліковані аудіозаписи бойовиків і ексофіцера військової розвідки РФ. На суді також показали фото уламків ракети, яка могла збити борт МН17.

Крім того, на засіданні суду прокурор представив докази обстрілів позицій українських військових із території Росії.

У липні Окружний суд Гааги призупинив слухання у справі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" до 6 вересня.

Разом із тим глава європейської дипломатії Жозеп Боррель від імені країн Євросоюзу закликав Росію визнати свою відповідальність за цю трагедію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua