• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Лаврова звинуватили Україну у наступі на Донбасі: Захарова згадала про "деградацію", плутаючи дати

На основі фейку про нібито заняття ЗСУ селища Старомар'ївка Донецької області Росія звинуватила Україну в наступі на Донбасі

Марія Захарова
Марія Захарова / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, цей фейк розтиражувала на брифінгу речниця МЗС РФ Марія Захарова, передає "ДС".

"В останні дні ми бачимо тривожний, на межі трагічного розвиток подій на південному сході України. Характеризується це серйозним загостренням ситуації у зоні конфлікту. За повідомленнями ЗМІ, 26 серпня Збройні сили України здійснили наступальні дії у так званій "сірій зоні" і спробували захопити село Старомаріївка", — заявила вона, вочевидь, маючи на увазі 26 жовтня.

За її словами, у такій ситуації Росія "не може виключати подальшої деградації ситуації".

Нагадаємо, так звані військові кореспонденти бойовиків та сепаратистські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що Збройні сили України повернули під контроль українського уряду село Старомаріївка Донецької області. У штабі ООС спростували взяття під контроль села у "сірій зоні". Але "ДНР" наполягала, що ЗСУ таки захопили село, і заявила, що поскаржилася в ОБСЄ.

Пізніше голова Мирненської військово-цивільної адміністрації, до якої належить Старомар'ївка, Володимир Веселкін сказав, що Українська сторона у Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК) подала заявку на забезпечення режиму припинення вогню для передачі гуманітарної допомоги мешканцям села Старомаріївка, а не захопила населений пункт.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua