• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Лукашенка вирішили вимагати компенсацію за санкції ЄС

Премʼєр-міністр Білорусі Роман Головченко заявив, що Білорусь підготувала відповідь на санкції Заходу через примусову посадку літака Ryanair і розраховує на компенсацію через авіаблокаду

Роман Головченко
Роман Головченко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "БЕЛТА", передає "ДС".

"Ми все-таки сподіваємося на те, що розпашілі голови остудилися і зважать в тому числі на інтереси свого бізнесу в Білорусі. Якщо проаналізувати всі заяви президента країни (Лукашенко — ред.) за останні десятиліття на всіх міжнародних майданчиках, завжди лейтмотивом звучало: ми хочемо миру і спокою в регіоні, виступаємо за пояс добросусідства, хочемо вибудовувати рівноправні партнерські відносини.

Ми робили для цього все. Але якщо йдеться про збитки нашим компаніям, ми маємо повне право компенсувати ці збитки. Комплекс заходів у відповідь на санкції готовий", — сказав Головченко.

За словами Головченка, самопроголошена влада країни "впевнена в своїй правоті і готова відстоювати свої інтереси в судовому порядку" через ситуацію з рейсом Ryanair.

Він також вважає, що Білорусь може розраховувати на компенсацію через "завдані збитки".

Премʼєр заявив, що ціна фінансових санкцій на економіку Білорусі становить близько 1,7% до ВВП. Торгових санкцій — 0,7%.

Максимальний обсяг збитку, який він нарахував, становить 2,9% до ВВП Білорусі.

Нагадаємо, з 26 травня Україна повністю припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair в мінському аеропорту 23 травня, після чого був затриманий засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. Також українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти у повітряному просторі Республіки Білорусь.

Про припинення авіасполучення з Білоруссю заявила і низка інших країн, зокрема ЛитваСловаччина та Польща. В "Белавіа" заявили про вимушену відміну з 27 травня рейсів до восьми країн Європи. Крім того, білоруська національна авіакомпанія скасувала всі рейси до України з 26 травня і по 25 серпня.

Європейське агентство авіаційної безпеки EASA зобовʼязало національних перевізників країн-членів EASA уникати повітряного простору Білорусі за винятком надзвичайних ситуацій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua