• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Меркель заперечили причетність до блокування рахунків Russia Today

Німецький уряд не має відношення до рішення Commerzbank, який закрив рахунки російських пропагандистських ресурсів — сайту Russia Today німецькою мовою та відеоагентства Ruptly

Карикатура із зображенням президента Росії Володимира Путіна
Карикатура із зображенням президента Росії Володимира Путіна / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили речники федерального уряду і МЗС ФРН на брифінгу в Берліні 5 березня, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«Це те, що не стосується федерального уряду», — заявив офіційний представник федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт.

Речник МЗС Крістофер Бургер зі свого боку зауважив, що «не вперше російський уряд намагається зробити (німецький уряд – ред.) відповідальним за приватні взаємини між RT і його банками».

Федеральний уряд, підкреслив він, ще раз чітко заявляє, що не має впливу на операції Commerzbank і його бізнесові взаємини з клієнтами, а також не цікавиться тим, що відбувається з рахунками Russia Today. Погрози російської сторони щодо суворих заходів у відповідь, таким чином, є недоречними, підкреслив Бургер.

Нагадаємо, раніше російські пропагандистські Ruptly GmbH і RT DE Productions GmbH повідомили, що одержали 26 лютого попередження про закриття їх рахунків в Сommerzbank з 31 травня цього року.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова назвала відмову німецьких банків співпрацювати з RT DE і Ruptly «неприпустимим відверто ворожим ставленням зарубіжних партнерів до ЗМІ, зокрема російських», політичним тиском на журналістів і «очевидним порушенням зобовʼязання ФРН щодо забезпечення свободи слова та ЗМІ». Захарова закликала Берлін «одуматися» і скасувати обмежувальні заходи та пригрозила в разі незгоди «жорсткими заходами у відповідь щодо працюючих в Росії німецьких ЗМІ».

Попередження про майбутнє закриття RT/Ruptly у німецькому Сommerzbank з’явилося через місяць після оголошення планів російського мовника запустити німецькомовний телеканал у грудні 2021. Також Ruptly заявило, що протягом кількох місяців направило кілька десятків запитів в понад 20 інших німецьких і міжнародних банків, які мають відділення в Німеччині, щодо відкриття рахунків для нового проєкту, але по більшості запитів отримані відмови, інші були проігноровані.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua