• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

У Меркель заявили про "критичну точку" у відносинах з Росією

Голова комітету у закордонних справах Бундестагу, член президії "Християнсько-демократичного союзу" Норберт Реттген з нагоди 80-ої річниці з дня нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз заявив, що відносини з Російською Федерацією досягли критичної точки

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю медіакомпанії ARD у вівторок, 22 червня, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Відносини з РФ опустилися на дуже низький рівень", — заявив він.

"Німеччина повинна завжди усвідомлювати історичну провину за Другу світову війну, але сьогодні ми все ж повинні бути реалістичними. Росія позбавляє своїх західних сусідів права на вільне самовизначення, і це — корінь проблеми.

У Росії немає права наказувати Україні або іншим відмовлятися від демократичного устрою. Польща і країни Балтії також повернули собі свободу ", — сказав християнсько-демократичний політик.

Реттген звинуватив президента РФ Володимира Путіна в тому, що той "не зацікавлений у партнерстві, компроміси і балансі".

"Замість цього ми бачимо все більше придушення всередині країни і все більше агресії у відносинах з іншими країнами", — сказав Реттген.

За його словами, відносини з Росією можна поліпшити тільки керуючись реалізмом. Саміт президента США Байдена і Путіна був "правильним форматом", вважає він.

"На цій зустрічі не було вирішено жодних конфліктів, але ми повинні знову навчитися врегулювати конфлікти і як мінімум знову почати розмовляти один з одним", — сказав він.

Нагадаємо, лідер Християнсько-демократичного союзу Німеччини Армін Лашет, який повинен замінити Ангелу Меркель на посаді канцлера ФРН, також заявив, що Росія повинна вивести свою армію з окупованих територій України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua