• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Молдові вкололи тисячі прострочених COVID-вакцин

У Молдові при вакцинуванні від коронавірусу використовували 7 тисяч доз вакцини з терміном придатності, який вже минув

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані перевірки Рахункової палати Молдови, передає "ДС" із посиланням на Newsmaker.

Згідно зі звітом аудиторів, з початку вакцинації Молдова отримала 2 млн доз, з яких використала 1,6 млн. При цьому 1,5 млн доз (75%) Молдові подарували. Загальний рівень вакцинації населення – 27,3%.

У звіті зазначається, що деякі вакцини в одному флаконі містять 5-12 доз. Тому влада від самого початку вимагала перед розкриттям флакона набирати потрібну кількість людей. Але після того, як у країні з'явилося достатньо вакцин, дозволили відкривати упаковку навіть для уколу однієї дози. Таким чином, дозволені втрати становили до 80-90%. Аудитори також виявили, що у 11 тис. вакцин закінчився термін придатності, і їх не використали. Також аудитори виявили, що за документами 7 тис. осіб отримали вакцини з терміном придатності, що минув.

З'ясувалося, що 2579 людей зробили щеплення поза чергою плану вакцинації. Першочерговою була вакцинація медиків та людей похилого віку.

Крім того, виявилося, що 277 тис. записів про вакцинацію зроблено не в ті дні, коли ці щеплення зробили. При цьому щодо 71,2 тис. сертифікатів про вакцинацію "є підозри в їх правдивості".

Як повідомляла "ДС", наприкінці листопада Міністерство охорони здоров'я Молдови ухвалило рішення про вакцинацію проти COVID-19 додатковою (бустерною) дозою окремих категорій населення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua