• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

У НАТО немає єдності щодо членства України, — Байден

У НАТО немає консенсусу щодо надання Україні членства в Альянсі зараз через війну з Росією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент США Джо Байден, повідомляє "ДС" в інтерв'ю CNN.

"Я не думаю, що в НАТО існує одностайність щодо того, чи слід вводити Україну в сім'ю НАТО зараз, у цей момент, у розпал війни", — сказав він.

Байден наголосив, що Україна ще не готова до членства в НАТО. Війна має закінчитись, перш ніж альянс зможе розглянути можливість членства України.

Президент США сказав, що він докладно говорив з президентом України Володимиром Зеленським з цього питання, сказавши, що Вашингтон далі буде забезпечувати безпеку та постачатиме озброєння для України, як він робить це для Ізраїлю, поки триває процес.

"Я думаю, що ми маємо прокласти раціональний шлях, щоб Україна могла претендувати на вступ до НАТО", — сказав Байден, зазначивши, що перед війною він відмовився від вимог президента Росії Володимира Путіна про зобов'язання не приймати Україну, тому що Альянс проводить "політику відчинених дверей".

"Але я думаю, що передчасно говорити, закликати до голосування, розумієте, зараз, тому що необхідно виконати інші вимоги, включаючи демократизацію та деякі з цих питань", — сказав Байден.

Як повідомляла "ДС", Штати разом з іншими союзниками та партнерами продовжують вести дискусії щодо гарантій безпеки для України до її вступу до НАТО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua