• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У НАТО вперше визнали Китай реальною загрозою

Лідери НАТО на саміті в Брюсселі заявили, що Китай становить загрозу світовій безпеці. Таким чином, вперше Альянс визнав, що йому необхідно відповісти на міць Пекіна, що зростає.

Реклама на dsnews.ua

Про це пише газета The Guardian з посиланням на комюніке НАТО, інформує "ДС".

У комюніке йдеться про те, що "заявлені амбіції й наполеглива поведінка Китаю є системними викликами міжнародному порядку, заснованому на правилах".

У НАТО заявили про стурбованість з приводу "примусової політики" Китаю — очевидне посилання на репресії проти уйгурських мусульман в Синьцзяні — розширення його ядерного арсеналу і "частої відсутності прозорості та використання дезінформації".

The Guardian зазначає, що це формулювання, помітно потужніше, ніж зауваження, що містяться в узгодженій в неділю заяві G7, слідує за лобіюванням і тиском з боку адміністрації Байдена, яка прагне створити противагу демократичним країнам у відповідь на зростаючу економічну і військову міць Пекіна, пише "Українська правда".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наполягав на тому, що Китай "не є противником", заявивши, що замість цього нова стратегія полягає в рішенні "проблем", поставлених Пекіном, який "скоро стане найбільшою економікою у світі" і має "вже другий за величиною оборонний бюджет, найбільший флот".

Зазначається, що Китай ніколи раніше не згадувався в декларації саміту НАТО, за винятком короткого посилання у 2019 році на "можливості і проблеми", які країна представляла для членів західного альянсу.

Як писала "ДС", 14 червня в Брюсселі відбувся саміт НАТО. В підсумковому комюніке саміту, зокрема, зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua