• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У НАТО заговорили про можливість конфлікту з РФ

Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що країни НАТО підготовлені до потенційного військового конфлікту з Росією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю АрміяInform, передає "ДС".

Бауер зазначив, що у НАТО зрозуміли зміну безпекової ситуації ще у 2014 році, після російської окупації Криму.

Так, з 2019 року країни Альянсу почали повертатися до колективної безпеки: змінили оборонну стратегію, операційне планування, сили, необхідні для виконання всіх цих завдань.

"Тепер ми всі розуміємо, що за умов повернення до колективної безпеки час не на нашому боці. Тому що ворог вирішує, коли та де вони вас атакують, і як довго триватиме конфлікт. Україна, на жаль, у цьому переконалася", — сказав генерал НАТО.

На питання, чи готовий Альянс до конфлікту з Росією, він відповів: "Так".

"Це наше головне завдання — бути готовими. Якщо це трапиться сьогодні, тоді доведеться битися з тим, що ти маєш. Це завжди комбінація готовності на сьогодні й водночас покращення можливостей для майбутнього", — зазначив Бауер.

Щодо готовності на східному фланзі НАТО, для якого потенційні загрози найвищі, він нагадав, як Альянс з 2016 року розширив присутність у Балтії, а з початком повномасштабної війни — у Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії.

"Тепер у нас вісім таких бойових груп чисельністю у батальйон, які в разі необхідності можуть бути об’єднані в бригаду. Відповідні країни постійно відпрацьовують цей механізм. Якщо буде потрібно більше, тоді ми це розглянемо. Але поки що цього достатньо", — сказав генерал НАТО.

Він додав, що сучасна війна має також інші виміри, як кіберпростір чи атаки в космосі, а також у Росії є способи чинити вплив в Арктиці, на заході Атлантичного океану, в Африці, Середземномор’ї, Чорному морі.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський зустрівся із головою Військового комітету НАТО адміралом Робертом Бауером і обговорив членство та допомогу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua