• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

У Німеччині заарештували 25 людей, які намагалися відродити Другий рейх: серед них є росіяни

У Німеччині під час рейдів двадцять п'ять осіб було заарештовано за підозрою у змові з метою повалення уряду. Група ультраправих та колишніх військових планувала взяти штурмом будівлю парламенту, Рейхстаг, та захопити владу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні ВВС, передає "ДС".

За даними правоохоронців, терористами керували 71-річний член дрібної німецької дворянської родини та 69-річний колишній десантник.

Серед змовників є члени екстремістського руху Reichsbürger (Громадяни Рейху — ДС), який вже давно перебуває під прицілом поліції через напади та расистські теорії змови. Вони також відмовляються визнавати сучасну німецьку державу.

Передбачається, що близько 50 чоловіків і жінок задумували повалити республіку та замінити її новою державою на зразок Німеччини 1871 року — імперією під назвою Другий рейх. Серед підозрюваних є одна росіянка.

Рейди пройшли на більшій частині країни, крім того, двох людей було заарештовано в Австрії та Італії, повідомило німецьке інформаційне агентство DPA.

Федеральний прокурор заявив, що група планувала насильницький переворот з листопада 2021 року. За повідомленнями, колишні військові також були значною частиною змови. Серед них були елітні солдати із спеціальних підрозділів.

Як писала "ДС", 20 жовтня житло для біженців з України у німецькій комуні Грос-Штремкендорф у землі Мекленбург-Передня Померанія було майже повністю зруйновано пожежею. Пізніше в ході розслідування було заарештовано 32-річного пожежника, який і допомагав гасити вогонь.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua