• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

У Німеччині знайшли 161 українську дитину: шукали як викрадених Росією

Українська поліція у співпраці з німецькими колегами виявила на території Німеччини 161 українську дитину, викрадену Росією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Національної поліції України Іван Виговський під час зустрічі у Берліні з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом, передає "ДС".

"Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН у напрямку документування військових злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 українську дитину. Ці діти були в розшуку як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані в РФ", — заявив Виговський.

Подробиць він не повідомив, зокрема не уточнив, як саме діти опинилися на території ФРН.

Виговський додав, що розраховує на допомогу партнерів із притягнення російських військових злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн, а військово-політичного керівництва – у Міжнародному кримінальному суді та спеціальних трибуналах.

"Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу", — наголосив глава Нацполіції України.

Він наголосив на плідній співпраці з німецькими колегами з документування та збору доказів.

Нагадаємо, у березні 2023 року досудова палата МКС видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової за звинуваченням у викраденні українських дітей.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua