• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У парламенті Фінляндії закликали передати Україні танки Leopard 2

Депутат фінського парламенту Андерс Адлеркройц, який є членом оборонного комітету, а також голова партії "Зелених" Атте Харьянне закликали уряд затвердити передачу Україні танків Leopard 2

Leopard 2
Leopard 2 / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в їхньому спільному зверненні, передає "ДС" із посиланням на Hufvudstadsbladet.

Депутати наголосили, що країни Заходу ще не розпочали постачання сучасних танків в Україні, хоча така техніка могла б значно підвищити бойові можливості ЗСУ на полі бою.

За їх словами, Україні необхідно надати велику кількість однотипних танків, а також забезпечити швидке навчання українських військових.

"Танк Leopard 2, створений у Німеччині, ідеально підходить для цієї мети. З кінця 1970-х років було створено тисячі його модифікацій у Німеччині, Нідерландах, Швеції, Данії, Іспанії, Норвегії, Польщі, Фінляндії. Це один з найпоширеніших західних танків , що перевершує радянські за ефективністю", — додають парламентарі.

Депутати також зазначили, що Фінляндія зараз має близько 200 танків Leopard 2.

"Географія обмежує нашу здатність передати велику кількість критично важливої техніки, але сигналізуючи про готовність надати навіть невелику кількість танків, ми могли б розпочати дискусію про постачання в Європі. Це необхідно зараз", — зазначають Хар'янне та Адлеркройц.

Нагадаємо, 19 грудня президент Фінляндії Саулі Нійністе заявив, що країна готує новий пакет військової допомоги для України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua