• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

У парламенті Франції підтримали передачу конфіскованих російських активів Україні

Заяви про "підтримку України без обмежень" слід підкріплювати конкретними діями — зокрема конфіскацією російських активів, заморожених у Європі

Гроші
У парламенті Франції підтримали передачу конфіскованих активів РФ Україні / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" депутат Національної асамблеї Франції Жюльєн Байю, який є співавтором резолюції щодо конфіскації, передає "ДС".

"Мене непокоїть те, що нам необхідно діяти злагоджено. Добре сказати, що нам потрібно прагнути перемоги в Україні, щоб Україна перемогла Росію. Але нам потрібно бути послідовними. Я виступаю за конфіскацію заморожених російських активів", — сказав він.

За словами Байю, що президент Франції Еммануель Макрон "соромиться цих заходів у відповідь".

"Давайте візьмемо ці гроші та віддамо їх Україні на військові цілі та на відновлення країни. На мій погляд, це найконкретніша, найбезпосередніша конкретна підтримка, яку ми можемо надати. І я не розумію, як можна говорити "немає обмежень" і займати таку двозначну позицію", — сказав депутат.

Він зазначив, що це проблема і для Франції, бо уряд оголосив про урізання бюджетних видатків на 10 млрд євро — на державні послуги, на освіту, на охорону здоров'я тощо.

"Тож населення може не зрозуміти, як можна урізати 10 мільярдів на держпослуги та віддати 3 мільярди Україні. Найкраще пояснення — це інвестиції. Але також щоб полегшити цей захід для платників податків: ми конфіскуємо ці 200 мільярдів, і це допоможе набагато більше, ніж коли або могли б зробити французькі платники податків", — переконаний депутат.

Жюльєн Байю додав, що для того, аби Франції повністю повірили, вона має конфіскувати російські активи, а Європа має зробити те саме.

"І ця позиція дуже і дуже широко поділяється. У нас близько 150 депутатів, понад 25% депутатів у Франції, це підтримують, вони підписали резолюцію про вилучення цих грошей. Ми хочемо проголосувати, ми хочемо піти на цей сміливий крок, а президент стримується", — резюмував політик.

Як писала "ДС", парламент Естонії першим у світі схвалив закон про використання заморожених активів РФ на користь України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua