• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

У Празі судять чеха, який захищав Україну на війні: у чому звинувачують

У Празькому міському суді в Чехії слухають справу з обвинувачення 27-річного Філіпа Сімана в незаконній участі у війні РФ проти України на боці сил оборони, а також у привласненні коштовностей під час бойових дій

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють České Noviny, передає "ДС".

За даними чеської прокуратури, Сіман, не діставши від президента Чехії офіційного дозволу на службу в іноземній армії, 2022 року служив у добровольчому батальйоні ЗСУ "Карпатська Січ".

У Київській області, де тоді точилися бої з російськими окупантами, його група займалася патрулюванням в Ірпені й Бучі, і там, згідно з матеріалами слідства, Сіман "неодноразово привласнював майно як загиблих солдатів, так і мирних жителів". Наприклад, золотий перстень та інші прикраси, готівку, а також електронний рідер і фірмові сонцезахисні окуляри.

Обвинувачення повідомило, що Сімана у квітні 2022 року затримали українські військові, після чого він повернувся в Чехію.

У суді Сіман пояснив, що вирушив воювати проти росіян, тому що його сім'я родом з України, а за дозвіл брати участь у війні він вважав заяву прем'єр-міністра Чехії Петра Фіали, який у березні 2022 року говорив про гарантії непокарання тих, хто вирушить на війну в Україну.

Колишній доброволець стверджує, що тоді солдати забирали речі українців на випадок, якщо росіяни окупують ті території. За його словами, рідер він забрав, вважаючи, що це планшет, і там може бути розвідувальна інформація.

Також Сіман спростовує обвинувачення у фактично мародерстві. Він стверджує, що, скажімо, срібні злитки він забрав, тому що "йому сказали, що він може їх залишити собі", і заперечує, що зберігав у себе якісь прикраси, гроші чи окуляри.

České Noviny пояснює, що Сімана суд може засудити до п'яти років ув'язнення за службу в іноземній армії, а за пограбування йому загрожує "винятковий вирок".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua