• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У радбезі Росії звинуватили Україну в "підготовці терактів" в Криму

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що в окупованому Москвою Криму нібито зберігаються "передумови для виникнення загроз національній безпеці"

Микола Патрушев
Микола Патрушев / kremlin.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це Патрушев заявив, виступаючи в середу в окупованому Севастополі на нараді з питань забезпечення національної безпеки на півострові, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"На території Кримського півострова зберігаються передумови виникнення загроз національній безпеці, обумовлені можливим ускладненням міжнаціональної, міжконфесійної обстановки і ймовірністю здійснення терактів", — сказав він.

За словами Патрушева, серед основних причин цих загроз — "деструктивна діяльність США, контрольованих ними блоку НАТО, низки держав Євросоюзу, України, спрямована на дискредитацію внутрішньої і зовнішньої політики Російської Федерації, нанесення шкоди її авторитету і міжнародному іміджу, поширення екстремістської і націоналістичної ідеології" .

Спецслужби України нібито намагаються здійснювати в Криму диверсії і терористичні акти, перш за все на об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення, заявив Патрушев.

"Українськими спецслужбами і екстремістськими організаціями на постійній основі влаштовуються провокації на державному кордоні, робляться спроби проведення на території Криму диверсійно-терористичних акцій, перш за все на об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення", — сказав секретар Радбезу країни-агресора.

Патрушев додав, що центри підготовки диверсантів нібито розгорнуті в Україні за підтримки Заходу.

"З подачі західних спонсорів на території України розгорнуті центри підготовки диверсійно-розвідувальних формувань. Не виключено, що випускники цих центрів будуть націлені на підготовку терактів, і не тільки в Росії, але і на території інших держав", — сказав він.

За його словами, "ризик здійснення терактів в Криму обумовлений, в числі іншого, поверненням на півострів з-за кордону бойовиків, що воювали в рядах міжнародних терористів".

"Ситуація також ускладнюється у зв'язку з поверненням до Криму осіб, які брали участь у збройних конфліктах на боці міжнародних терористичних організацій за кордоном", — сказав він.

Україна і її західні покровителі виношують плани з дестабілізації обстановки в Криму, продовжив сипати обвинуваченнями Патрушев.

"За останні сім років на півострові проведена величезна робота з вирішення проблем, що накопичилися за роки української самостійності", — зазначив він.

"Патрушев нагадав, що значні кошти вкладені в модернізацію і розвиток транспортної, енергетичної та соціальної інфраструктури півострова, створені нові робочі місця, системно вирішуються житлові питання, відновлюються пам'ятники і об'єкти культурної спадщини. Крім того, вживаються заходи щодо гармонізації міжнаціональних відносин, забезпечення прав усіх громадян незалежно від національності та конфесійної приналежності, а українській і кримсько-татарській мовам, поряд з російською, в Криму надано статус державної", — пише російське інформагентство.

За словами Патрушева, "політичними авантюристами виношуються плани з дестабілізації суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в Криму".

Він, крім того додав, що в інтернеті поширюються "постійні заклики до акцій протесту, пропагуються реваншистські і націоналістичні ідеї".

Секретар російського Радбезу також сказав, що "одним з джерел поширення радикальних ідей залишається Меджліс кримсько-татарського народу".

Патрушев запевняє, що "функціонери цієї організації після її заборони в Росії зосередилися на проведенні інформаційно-психологічних акцій з-за кордону, які в першу чергу розраховані на молодь".

За словами російського чиновника, "країни Заходу на чолі з США і Україна використовують тему міжнаціональних і міжрелігійних відносин, щоб роз'єднати населення Криму і дискредитувати органи влади на півострові.

Патрушев заявив, що з боку західних країн, ряду держав ЄС і України "нападкам і негативному впливу все частіше піддаються традиційні російські духовно-моральні цінності, історія, культура, державна символіка".

"Чутливі питання міжнаціональних та міжрелігійних відносин стають предметом соціально-політичних маніпуляцій і використовуються для розпалювання конфліктів", — сказав він.

За його словами, ці дії не випадкові.

"Їх мета — роз'єднати народ, підірвати суспільну злагоду, віру, духовність і державність, дискредитувати діяльність органів влади", — сказав секретар Радбезу.

"Ми бачимо, як цинічно ігноруються результати (незаконного референдуму — "ДС") про входження Криму до складу Російської Федерації", — додав Патрушев.

У Криму в минулому році нібито вдалося запобігти шість терактів, повідомив Патрушев.

"У минулому році в Криму попереджено шість терактів і 10 злочинів терористичної спрямованості, виявлено 23 злочини, пов'язаних з екстремізмом", — сказав він.

Патрушев також поінформував, що 9 квітня цього року в окупованому Сімферополі нібито вдалося запобігти ще одному теракт, що планувався прихильниками організації "Хайят Тахрір аш-Шам", яка в Росії була визнана терористичною.

За словами секретаря СБ Росії, ця статистика "свідчить про непросту оперативну обстановку в регіоні".

"Опитування населення показує, що більшість жителів півострова вважають поширення ідеології тероризму і екстремізму досить реальною загрозою", — підкреслив він.

Патрушев також констатував, що виникненню вогнищ етно-релігійної напруженості в регіоні сприяє приплив мігрантів.

"До появи вогнищ міжнаціональної та міжконфесійної напруженості може призвести радикалізація частини мусульман, які проживають в Криму, що потрапляють під вплив священнослужителів, які сповідують течії ісламу радикального спрямування", — сказав він, додавши, що посиленню цих загроз сприяють "значний приплив мігрантів, перш за все в Севастополь, і формування етнічних організованих злочинних груп ".

"Тільки за останні два роки припинено злочинну діяльність понад 20 таких груп", — повідомив секретар Радбезу Росії.

Патрушев заявив про "необхідність додаткових заходів для гарантованого захисту національних інтересів РФ в Криму і жителів півострова на тлі зростання напруженості навколо цього регіону через дії США, НАТО і України".

"Всі перераховані фактори вимагають ухвалення додаткових комплексних заходів, які гарантовано забезпечують захист російських національних інтересів і безпеку жителів півострова", — сказав він.

За його словами, "недружні і деструктивні дії відносно Росії необхідно жорстко присікати, а винних притягувати до відповідальності, в тому числі відповідно до норм міжнародного права".

Нагадаємо, виступаючи на даній нараді, Патрушев також заявив, що Україна нібито може почати військові дії в окупованому Криму, влаштувавши за допомогою США провокації з загибеллю своїх солдатів і втратою техніки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua